הנדון

ייצור מוצרים תוך מתן פתרון ארגונומי מלא - AFC Industries

ציוד ארגונומי, הוא למעשה ציוד אשר מתוכנן על ידי טכנולוגיה המסתמכת על מבנה גוף האדם במצבים שונים כמו –  ישיבה, עמידה או שכיבה, תנוחות שונות במהלך עבודה ועוד. רהיטים בטכנולוגיה זאת, מיוצרים בצורה מיוחדת המותאמת לאופן עבודת האדם וזאת כדי למנוע נזקים שונים לאדם בעת עבודתו או בעת שימוש חוזר באותו מוצר. הטכנולוגיה עצמה למעשה מבצעת מחקר מעמיק ובכך מתאימה סביבת עבודה ומוצרים שונים לארגונים ועסקים

?מהו ציוד ארגונומי

ארגונומיה היא תחום מחקר הבודק את הקשר של האדם למוצרים וטכנולוגיות והתייחסותו אליהם בהמהלך עבודתו היום יומית. ציוד ארגונומי, הוא למעשה פריטים שונים הנמצאים בחלל עבודה, בין אם מדובר במכשור מקצועי בבית חולים וקליניקות, שולחנות עבודה משרדיים, כסאות ארגונומיים, תאי עבודה, עכבר למחשב, מקלדת מסכי מחשב ועוד שעברו התאמה לאופי העבודה בהם. למעשה ניתן לראות כי במידה וריהוט זה, לא יהיה נוח לעובדים, הם יכלו לסבול מכאבים רבים בעת ישיבה ממושכת או בעת עבודה, שהרי ישיבה על כיסא שאינו נוח לעובד, יכול לגרום לו לכאבי גב, מה שיכול להביא לירידה בתפוקת עבודתו. בשל סיבות אלו, ניתן לראות כי מעסיקים רבים רוכשים רק ציוד ארגונומי לארגון שלהם, כלומר מוצרים שהם ארגונומיים ועברו מחקר והתאמה למבנה האדם, הן מבחינת נוחות ופרקטיות. מעבר לכך, חברות רבות אשר בונות חללי עבודה שונים, כמו תאי עבודה בשירות לקוחות, הם נעזרים בחברות אשר מציעות ייעוץ ארגונומי אישי. הדרך להתאים מוצר ארגונומי כיום, היא רק על ידי התנסות במגוון רחב של מוצרים ורהיטים אשר יוצרו על ידי יצרנים שונים והם קיבלו ייעוץ של רופאים אורתופדים שאישרו את מוצרים אלו ובכן סיוע מיועצים מתחום הנדסת אנוש. ניקח לדוגמא כמה מוצרים ארגונומיים ונראה כיצד הם צריכים להיות בנויים על מנת שיהיו פרקטיים, נוחים וארגונומיים:

  • כיסא משרדי לעובד בגודל ממוצע – רצוי שכיסא זה שיכלול את הדברים הללו – אפשרויות לכיוון גובה הכיסא, את כיוון זוויות משענת גב, את הידיות תמיכה לידיים בצידי הכיסא וגם עם אפשרות כיוון גובה הכיסא.
  • הדום לרגליים – מדובר במדרך רגל הנמצא תחת השולחן ומותאם האופן אישי למידות גופו של העובד.
  • מגביה מסך – מדובר במגביה שתפקידו להתאים את המסך לגובה העיניים של העובד, ישנם כאלה עם זרועות למסכים או על ידי מדפים בגבהים שונים.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה ופניה Afc Industries | 072-2730020