עגלות מחשב רפואיות ארגונומיות

עגלת מחשב רפואית מייצורנו מעוצבת במיוחד לניידות ותנועה נוחה ומביאה טכנולוגיות מחשב מתקדמות למגוון אזורי עבודה. עגלת המחשב הרפואית מאפשרת כיוונון גובה לעבודה על המחשב בעמידה או בישיבה, ומציעה אפשרויות לאספקת מתח מסוללה לצורך ניידות מוגברת (ראו מגוון תצורות למטה). דגמים רבים של מוצר זה כוללים מגש מקלדת ועכבר, וגוף העגלה העשוי כולו מתכת מאפשר חיטוי ושימוש בחדרים נקיים.

עגלת המחשב הרפואית מגיעה במגוון תצורת ותכונות כולל ידיות לכוונון גובה פניאומטי או לחצנים אלקטרוניים לשינוי הגובה. בנוסף ניתן לצייד דגמים אלו עם מצלמות וידאו ולהשתמש בהם כעגלות ועידת וידאו. ראו גם באתרנו

עגלות רפואיות | עגלות מחשב רפואיות
  • 7
עגלת מחשב מתכווננת עם סוללה
בחירת צבע:
  • width: 22"
  • height: 33"-42"
  • depth: 24"
עמדת עבודה ניידת למחשב עבור בתי חולים
תחנת עבודה ניידת למחשב רפואי
עגלה רפואית לעמדת טיפול
עגלה ניידת משובחת למחשב לצרכי טיפולים רפואיים
עגלת מחשבים ניידת עם זרוע לתליית צגים כפולים
עגלה ניידת למכונת אולטרסאונד

עגלת מחשב רפואית ארגונומית

את עגלת המחשב הרפואית ניתן לראות בעיקר בבתי חולים, מרפאות וקליניות פרטיות. מדובר בעגלה פרקטית אשר משרתת בנאמנות רופאים ואחיות ובהם כל הציוד הדרוש לטיפול בחולה. עגלות אלו, ניתן למצוא במגוון רב של גדלים וצורות, כאלה שנעות על גלגלים, ללא גלגלים, חלקן עשויות מפלסטיק קשיח, חלקן מנירוסטה או אלומיניום ועוד.

עגלת מחשב רפואית ארגונומית

ארגונומיה, היא למעשה תחום מדע העוסק בחקר סביבת האדם במקומות בהם הוא נמצא מרבית מחייו, כמו בסביבת עבודתו, תוך התייחסות לטכנולוגיה, חפצים ועוד מוצרים המצויים בסביבתו ונעשה בהם שימוש יומיומי. מדובר למעשה במקצוע הנדסי שמיישם את ממצאי מדע הארגונומיה על פי מחקר של מהנדסים וחוקרים והוא נקרא "הנדסת גורמי אנוש". על בעלי מקצוע העוסקים בתחום זה, מוטל תפקיד חשוב והוא עיצוב ותכנון מערכות טכנולוגיה שונות על ידי מידע רב ומחקר שהם אוספים, כך הם מפתחים מוצרים טכנולוגים שונים המיועדים לתת לאדם סביבת עבודה נוחה לבריאותו לתפקודו ביום יום. בין יתר המוצרים הארגונומיים, ניתן למצוא שלל אפשרויות ופתרונות לייעול סביבת העבודה, מכשור המצוייד בטכנולוגית קצה תואמת בדמות עגלת טיפולים אשר מתוכננת בקפידה על מנת לתת לרופאים נוחות רבה בעת עבודתם וטיפול בחולים נועדה בדיוק לצורך זה. עגלות אלו נבנות בצורה פרקטית וכוללות מגירות ייעודיות ותאי אחסון מיוחדים עליהם ניתן להניח מכשור רפואי שונה, כלים, אביזרים שונים המיועדים לשימושו של הרופא בעת עבודתו. המטרה של העיצוב והתכנון של עגלות אלו, היא למעשה לאפשר לרופא לעבוד בצורה נינוחה תך כדי מינימום מאמץ מצידו, כך הוא ישמור על בריאותו בעת עבודתו, ובכן להגביר את תפוקת עבודתו באופן כללי מטכנולוגיה זאת.

מדוע חשוב לרכוש עגלת מחשב רפואית ארגונומית?

עובדים בבתי חולים ובעלי קליניקות כמו רופאים, מטפלים ומבעלי מעבדות שונות, נמצאים זמן רב במרפאה או במעבדה ומקבלים מספר רב של מטופלים וממצאים במשך היום, הזמן הוא תמיד מצרך שאין ממנו מספיק ובכך ציוד משלים המסייע בעבודה ומכשור מתקדם ונוח יכולים להאיץ את זמן הטיפול ואף לשפר את איכותו. עגלת טיפולים המותאמת לצרכי המשתמש ולסביבת עבודתו היא פתרון שמלבד יתרונותיו המובהקים אף יכול לחסוך מקום יקר ערך בחדרי עבודה קטנים ולגמול אותנו אחת ולתמיד מכבלים הנסללים מאחורי כל עמדת עבודה, שכן- עגלת מחשב רפואית  מלבד היותה ניידת מצויידת בסוללה עוצמתית המספקת חשמל לעמדת המחשב או למכשור אחר הזקוק לשקע קבוע וצמוד. בחירת מוצרים ארגונומיים במקרים אלו, היא ללא ספק בחירה נבונה ויכולה להגדיל את תפוקת העבודה ואף למנוע נזקים פיסיים הנובעים משימוש במכשור כבד או שאינו מותאם ארגונומית למטפל. ניקח לדוגמא רופא שינים שעובד בקליניקה שעות רבות, תחום רפואת השיניים מצריך עגלת מחשב רפואית  נוחה שתאפשר גישה מרבית לאביזרים בהם הוא משתמש בשעת הטיפולים, לעיתים אף מדובר בטיפול ממושך המצריך ישבה מרובה ושימוש בכלים ומכשור מגוון ולכן על תאי האחסון ומשטח העבודה גם להיות מאובזרים כראוי על מנת לייעל את זמן העבודה ככל האפשר ולהקל על המטופל , או לדוגמא בהתאמת אזור עבודה במעבדות ייעודיות המצריך עמידה ממושכת - עגלת מחשב רפואית מתכווננת תאפשר לעובד להיות קרוב יותר למתרחש ותיצור מרחב פעולה ללא הצורך להתכופף.